Slatki servis – uključili smo i nove volontere i nove obitelji

Datum objave: 14. 11. 2017.

Povodom dašnjeg dana, 14.11.2017. kada cijeli svijet obilježava Dan dijabetesa želimo se zahvaliti svim volonterima koji su uključeni u projekt Slatki servis te time ostvaruju naš cilj – pokazuju djeci i obiteljima na najljepši mogući način da u našoj zajednici ima ljudi koji su otvoreni prema novim iskustvima, prema učenju, koji su i tolerantni i odgovorni i savjesni i dovoljno samouvjereni, koji žele ostvariti sebe i pritom pomoći drugima. U drugom ciklusu edukacija osnažili smo još volontera i još obitelji u pružanju podrške djeci oboljeloj od dijabetesa tipa 1. Službeno je završena prva godina provedbe programa Slatki servis i u drugu godinu ušli smo s prvim sastankom podrške i uparivanjem volontera s obiteljima te kroz tjedan i prvim kontaktima. Prošle godine aktivno je bilo uključeno 12 volontera i 12 obitelji, u drugoj godini družit će se 14 volontera i 13 obitelji (14 djece). Želimo vam svima puno druženja i puno učinkovite komunikacije kako bi ostvarili i cilj zadovoljstva svih uključenih u projekt.

Povodom Dana dijabetesa treću godinu zaredom na HRT3 u 14:45 prikazuje se film Dječja posla koji smo snimili u suradnji s Fade in-om.

HRT3 Dječja posla 14-11-2017

U nastavku pogledajte fotografije drugog ciklusa edukacija.

Provedbu programa sufinancira Ministarstvo zdravstva temeljem Natječaja za prijavu trogodišnjih programa udruga iz područja psihosocijalne potpore. Temeljem Javnog natječaja za financiranje projekata udruga iz područja socijalnog i humanitarnog značenja projekt financijski podržava Grad Zagreb, Gradski ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom.

Programu su pružili potporu i Abbott Laboratories, Roche i Ljekarne Dvoržak